Dlaczego trening personalny?

Blog

Dlaczego trening personalny?

Czy trening personalny jest dla każdego? Co daje trening personalny? Jakie ma przewagi nad treningiem grupowym lub samodzielnym bez instruktora?

MOTYWACJA

Jest to najczęstszy powód przerwania treningów samodzielnych czy tych odbywanych w grupie. Choć zazwyczaj trening grupowy na początku sprzyja motywacji ze względu na konkurencję, to jednak brak bezpośredniego kontaktu z instruktorem i jego zwracanie się grupy jako całości, powoduje że tych uwag nie przyjmujemy do siebie, a bardziej bezosobowo.
W przypadku treningu personalnego, bezpośrednie zwroty, korygowanie, często strofowanie, trafia w samo sedno, czyli bezpośrednio w nas.
Dodatkowo, także ustalony grafik spotkań z trenerem personalnym, to już motywacja sama w sobie. W przypadku grupy, nasza nieobecność może nawet nie zostać zauważona co sprzyja szukaniu wymówek. Natomiast nie pojawienie się na treningu personalnym, na który to trener przychodzi specjalnie dla nas? To już zmienia postać rzeczy.

INDYWIDUALNY PROGRAM

W zależności od celu jaki sobie stawiasz, Twojego stanu zdrowia, aktualnej formy czy też dolegających kontuzji, ustalisz ze swoim trenerem personalnym odpowiedni plan treningowy. Plan, który zagwarantuje postęp z uwzględnieniem wszystkich czynników wymienionych wyżej. Bardzo często osoba zaczynająca trening, nie do końca sama wie, jaki ma cel. Szczera rozmowa i doświadczenie trenera pozwoli na wspólne ustalenie celów treningowych.

SKUTECZNOŚĆ

Trener personalny układa optymalny dla Ciebie program treningowy. Nie tracisz czasu wykonując ćwiczenia, które na daną chwilę nie są dla Ciebie najlepsze i nie przyniosą szybkiego osiągnięcia założonego celu. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza przy treningu samoobrony czy sztuk walki. Zazwyczaj nie masz pojęcia, jaki program będzie dla Ciebie najskuteczniejszy. Zależy to od wielu czynników, o których w większości przypadków nie masz pojęcia.

PRZEŁAMANIE ZASTOJU

Jesteś w dobrej formie. Trenujesz już długi czas i doszedłeś do momentu, w którym nie widzisz już dalszego postępu. Bardzo wiele osób w tym momencie właśnie kończy swoją „karierę”. Trener personalny zmotywuję Cię do dalszej pracy, ale przede wszystkim, zmieni Twój plan treningowy, który pozwoli ruszyć do przodu.

BEZPIECZEŃSTWO

Trener personalny poprzez ciągły nadzór nad Twoim treningiem, dobierze odpowiednie do Twoich możliwości, obciążenie treningowe. Wielu z nas albo wymaga od siebie za wiele, forsując się niepotrzebnie, co może prowadzić do kontuzji, lub wręcz odwrotnie – za szybko się poddaje. Ponieważ Twój trener jest skupiony tylko na Tobie, w tracie gdy wykonujesz dane ćwiczenia, może na bieżąco reagować gdy zbliżasz się do jednej lub drugiej granicy.

ELASTYCZNOŚĆ

Nie każdy dysponuje czasem, w godzinach otwarcia fitness klubów czy klubów sportów walki. Możliwość treningu w godzinach porannych, jest dla wielu osób jedyną możliwością. Czasami Twój życiowy grafik jest płynny. Pracujesz na różne zmiany, albo masz nieokreślony na stałe czas pracy. Trener personalny jest w stanie ustawić tak plan zajęć, aby najbardziej dopasować go do Twojego trybu życia. Nawet jeśli z jakiegoś powodu nie możesz przyjeżdżać do klubu, to istnieje możliwość aby trening przeprowadzić u Ciebie w domu.
To kilka najważniejszych powodów, dla których warto wybrać taką formę treningu.

Comments are closed.