Gracie Jiu-Jitsu

Gracie Jiu-Jitsu

Gracie Jiu-Jitsu przez ostatnie 20 lat zawojowało środowisko sztuk walki. Jest to najszybciej rozwijająca się sztuka walki obecnie. Zyskuje popularność praktycznie w każdej grupie. Wśród zawodowych zawodników MMA czy BJJ, wśród amatorów, kobiet oraz dzieci. Przez to, że główną bronią są ogólnie pojęte „chwyty”: rzuty, obalenia, duszenia, dźwignie, jest bardzo bezpiecznym sportem. Oczywiście zdarzają się zbicia, kontuzje stawów, nadwyrężenia, ale ich odsetek w porównaniu z kontuzyjnością np. piłki nożnej, jest niewielki.

GJJ trenuję od 2001 roku. Jestem głównym trenerem zespołu zawodniczego VATAHA. Wychowałem już wielu medalistów Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Najważniejsze tytuły po jakie sięgnęli moi wychowankowie, można znaleźć w zakładce „O mnie”.
Prowadzę też grupę dla kobiet..

Trening personalny w GJJ sprawdza się bardzo dobrze. Dlatego, że przy kontakcie bezpośrednim z Tobą, jestem w stanie na bieżąco kontrolować czy poprawnie operujesz środkiem ciężkości, czy odpowiednio pracujesz biodrami itd. Powoduje to, że Twoja nauka jest dużo skuteczniejsza, niż w treningu grupowym.

Proponuję program w treningu personalnym.
Gracie Jiu-Jitsu w samoobronie, gdzie nauczysz się „starego BJJ”, tzn wersji, która pierwotnie służyła do walk bez reguł, zwanych Vale Tudo (portugalski: „wolno wszystko”) oraz samoobrony. Pozycje oraz techniki są dostosowane do przeciwnika, który może także uderzać. Jest to bardzo praktyczny i skuteczny sposób walki i samoobrony.

Poniżej przykład Gracie Jiu-Jitsu” w demonstracji przygotowanej pod kątem samoobrony, prezentowanej przez kobietę:

A tutaj prezentacja GJJ jako sposobu na życie:

Zapraszam na trening!