Detale dyscypliny

Kalis Ilustrisimo to sztuka walki białą bronią, głównie mieczem. Główną zasadą systemu jest kontra na jedno tempo, czyli atak na atak przeciwnika. Poruszanie jest bardzo proste. „Jeśli umiesz chodzić do przodu, tyłu i na boki – opanowałeś pracę nóg”. System oparty jest na technikach escrimy z Visayas oraz technikach ostrzem Pedro Corteza. Zasady systemu najlepiej przedstawi obecna głowa systemu Arnold Narzo, któremu partneruje Shamim Haque.

Nasza wiedza pochodzi w bezpośredniej linii od Antonio „Tatanga” Ilustrisimo, przez Tony Diego i Shamima Haque. Jesteśmy jedyną grupą w Polsce, w której trenuje się tę sztukę i jedną z nielicznych na całym świecie.
Jeśli chcesz nauczyć się władać mieczem, nożem, pałką zarówno ofensywnie, jak i defensywnie to Kalis Ilustrisimo jest jednym z najlepszych systemów filipińskich. Prosty i zabójczo skuteczny.

Przykazania Kalis Ilustrisimo:

1. Zachowaj spokój i luz
2. Kontroluj dystans
3. Trafiaj w cel po najkrótszej drodze
4. Wkładaj masę ciała w uderzenie
5. Nie przeciwstawiaj się sile przeciwnika a raczej staraj się nią kierować
6. Zachowaj czysty umysł i czyste sumienie ale
7. Gdy sytuacja tego wymaga – łam wszelkie zasady!

Rozwinięcie

Ruszaj się szybko, precyzyjnie i bezzwłocznie. Nie trać czasu na oczekiwanie na uderzenie przeciwnika w celu zablokowania i skontrowania. Gdy przeciwnik się waha – uderzaj pierwszy!
Uderzaj bezpośrednio z pozycji w jakiej się znajdujesz, brak telegrafowania ruchu zminimalizuje szanse reakcji na twoje uderzenie.
Używaj kątowania do unikania uderzeń przeciwnika lub do zmieniania trajektorii jego uderzeń i uderzaj precyzyjnie w odsłonięty cel.
Krąż wokół przeciwnika, zachodź od flanki i uderzaj!
Używaj zwodów aby wywołać atak przeciwnika i kontratakuj!
Przy większej ilości przeciwników niech osią obrotu będzie jedna noga, druga niech porusza się w ośmiu kierunkach a twoja broń niech zatacza kręgi, trzymaj garde i nie poddawaj sie!
Jeśli wszystko inne zawiedzie musisz być poprostu szybszy niż przeciwnik. Dobrym timingiem, dystansem i pracą nóg można pokonać szybszego przeciwnika!

Trener dyscypliny

https://trenerkiczela.pl/iw-teacher/michal-kiczela/

Michał Kiczela

Nazywam się Michał Kiczela. Od 2003 roku jestem zawodowym trenerem i pomagam ludziom takim jak...

Profil

Class Information

Price: 200 zł
jedn. treningowa: 1 godzina
dni tygodnia: pon. - sob.
godziny: 7.00-18.00
TAKE THIS COURSE